STOWARZYSZENIE AGLOMERACJA KALISKO-OSTROWSKA JEST BENEFICJENTEM PROJEKTU DOTYCZĄCEGO WSPARCIA FUNKCJONOWANIA BIURA SAKO W LATACH 2024-2026.
Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska jest Beneficjentem projektu dotyczącego wsparcia funkcjonowania Biura SAKO w latach 2024-2026.
Projekt realizowany jest w ramach Priorytetu 7. Fundusze europejskie na wielkopolskie inicjatywy lokalne, Działania 7.4. Wspieranie instrumentów terytorialnych ZIT programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027.
Tytuł projektu:
„Wzmocnienie potencjału instytucjonalno-kadrowego Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska dla Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej na lata 2024-2026” (skrócona nazwa projektu: „Wzmocnienie potencjału instytucjonalno-kadrowego Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska na lata 2024-2026”).
Cel projektu: Wzmocnienie potencjału instytucjonalno-kadrowego Biura Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska w procesie kreowania zintegrowanego i sprzyjającego włączeniu społecznemu rozwoju społecznego, gospodarczego, środowiskowego i przestrzennego.
Opis projektu:
Przedmiotem projektu jest wsparcie SAKO poprzez zwiększenie kompetencji do zarządzania rozwojem w wymiarze subregionalnym w całym obszarze niezbędnej działalności ZIT, tj. merytorycznej i zasobów personalnych. Wsparcie w tych obszarach przyczyni się do wzmocnienia potencjału SAKO, jako podmiotu reprezentującego Związek ZIT na terenie woj. wielkopolskiego, w wymiarze planistycznym, koordynacyjnym i monitoringowym. Projekt będzie realizowany w Kaliszu, ściśle w Biurze SAKO. Grupą docelową projektu są pracownicy Biura SAKO.
W ramach projektu zostaną zrealizowane następujące zadania:
- Koszty merytoryczno-osobowe Biura SAKO.
- Usługi eksperckie i doradcze dotyczące realizacji „Strategii rozwoju ponadlokalnego AKO”.\
- Koszty działań informacyjno-promocyjnych.
- Koszty pośrednie.
Wzmocnienie potencjału i zwiększenie kompetencji do zarządzania rozwojem w obszarze AKO przełoży się na sprawność i efektywność działań SAKO we wdrażaniu celów związanych z rozwojem subregionu w ramach ZIT.
W ramach Projektu zostanie wsparta 1 strategia ZIT. Ludność objęta projektami w ramach Strategii ZIT wynosi 377 251 osób (na bazie danych GUS).
Całkowity koszt projektu wynosi: 2 938 437,60 zł, w tym dofinansowanie UE: 2 055 016,32 zł.
Views: 11